Матеріали

Види тестувань на коронавірус

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), за можливості тестування мають проходити всі пацієнти із симптомами коронавірусної інфекції. Окрім того, проведення тестування може знадобитися особам без симптомів, які тісно контактували з хворими або потенційно зараженими людьми.

На сьогодні існує 3 найбільш поширені види тестування на коронавірус. Серед них:

  • Спосіб ПЛР.  Він дозволяє знайти РНК коронавірусу. Для дослідження цим способом береться мазок з носа або ротоглотки. У випадку виявлення РНК, людина інфікована. Якщо РНК не знайдена, пацієнт вже одужав або вірусне навантаження дуже маленьке. 
  • ІФА-аналіз. Для дослідження цим способом потрібна кров – з пальця або з вени. Проведення ІФА-тестів на коронавірус дає змогу дізнатися, з огляду на наявність антитіл до цього вірусу, чи людина хворіє на COVID-19, чи вже перехворіла, чи ще не контактувала з цим вірусом. Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту є додатковою підставою для ПЛР-дослідження.
  • Експрес-тест на антиген. Цей швидкий вид тестування допоможе визначити, чи хворіла людина. Для дослідження цим способом за допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової оболонки носа або рота.

Перелічені види тестувань відрізняються часом очікування результатів. У випадку з експрес-тестом, результати відомі вже через 10 хвилин, ПЛР-тест роблять в середньому два дні, ІФА – до трьох днів.

Щоб визначити, який саме вид тестування потрібен вам, звертайтеся до нашого контакт-центру за номером 0 800-33-01-33.
Made on
Tilda